Blog

Aromaterapia. Blog o mocy naturalnych olejków eterycznych, sile natury i dobra, jakie masz na wyciągnięcie ręki...

Zapraszam Cię na historię o sile zapachu, o terapeutycznej mocy natury, o wrażliwości zmysłowej, której już nie doceniamy. Zgłębisz tu tematy teraz tajemnicze niczym opowieści Szeherezady… pełne naturalnej magii. Z tą różnicą - że te historie są prawdziwe. Olejki eteryczne mają w sobie moc. To nie bajki dla dzieci. To fakty, które intuicyjnie wyczuwali nasi przodkowie, a współcześni naukowcy mają na to niepodważalne dowody. Poznasz je i przekonasz się, jak ogromny jest wpływ olejków eterycznych na nasze zdrowie - zarówno psychiczne, jak i somatyczne.

blog o aromaterapii - olejki eteryczne właściwości - julia mafalda, olejkowa szkoła

 

Aromaterapia blogiem Olejkowej Szkoły – o czym tu przeczytasz?

Celem tego bloga o aromaterapii jest przekazanie każdemu, kto tu zajrzy, potężnej dawki profesjonalnej wiedzy o tym, jak wiele do zaoferowania ma dla nas natura. 

W kolejnych odsłonacha historii przeczytasz o sposobach pozyskiwania olejków eterycznych. Pokażemy Ci, czym różni się destylacja parą wodną od maceracji czy tłoczenia na zimno. 

Będziemy przybliżać właściwości poszczególnych olejków eterycznych. Zaczniemy od tych najbardziej popularnych. Poznasz więc właściwości i działanie olejku z mięty pieprzowej czy esencji z lawendy wąskolistnej po to, by w kolejnych etapach przejść do bardziej egzotycznych produktów takich jak olejek eteryczny ylang-ylang i właściwości jednego z najdroższych wyrobów – olejku eterycznego z róży damasceńskiej. 

Przeczytaj

Webinar o aromaterapii (kurs aromaterapii, aromapsychologia) - Olejkowa Szkoła, Julia Mafalda Viviani
olejki eteryczne

🌸 Pachnący List # 1: Czy olejki są na wszystko?

Jeśli mówiąc „wszystko” miałabym na myśli: stres niepokój frustrację przemęczenie przebodźcowanie brak weny brak koncentracji niepewność siebie nadmierne emocje i wahania nastrojów a także ogromny wachlarz chorób cywilizacyjnych… … to mogę śmiało odpowiedzieć: TAK – olejki mogą Ci pomóc poradzić sobie z każdą sytuacją, która świadczy o nierównowadze psychofizycznej. I zamierzam Ci to udowodnić.  

Przeczytaj wpis »
Jakie olejki eteryczne dla dzieci?
olejki eteryczne

Olejki eteryczne dla dzieci – jak stosować?

Czy można stosować olejki eteryczne dla dzieci? Czy skondensowane esencje z roślin nie są dla nich zbyt drażniące? Kiedy i jak ich używać? Czy są takie, których należy unikać? Dzisiaj odpowiemy na wszystkie te pytania. Damy też wskazówki, jak bezpiecznie stosować olejki eteryczne naturalne dla dzieci i które są dla nich absolutnie bezpieczne. Jeśli zatem chcesz włączyć je do codziennej pielęgnacji i terapii,

Przeczytaj wpis »
feng shui szkoła - olejkowa szkoła - oczyszczanie przestrzeni
Feng Shui

Oczyszczanie przestrzeni – wprowadzenie do sztuki feng shui

Czy energia przestrzeni wpływa na nasze życie?   O oczyszczaniu ciała ciągle słyszymy bardzo dużo – w końcu to nasze pierwsze i najbliższe “schronienie”, w którym się urodziliśmy i w którym wrócimy do ziemi, więc naturalnym dla nas jest o nie dbać. Jednak energia, która przez nas przepływa, która się w nas zatrzymuje, która drzemie

Przeczytaj wpis »

Obejrzyj

Posłuchaj

W grupie siła – aromaterapia blog o najlepszych blendach olejków eterycznych

Nie mówimy jedynie o pojedynczych esencjach. Poruszamy też tematy blendów olejków eterycznych. Są to najlepsze zestawy esencji roślinnych, które współgrają ze sobą i fantastycznie się uzupełniają. 

Z bloga o aromaterapii dowiesz się:

  • jakie olejki do siebie pasują i dlaczego?
  • których olejków lepiej ze sobą nie łączyć?
  • jakich blendów olejków eterycznych nie powinny używać niektóre osoby?

Aromaterapia blogiem – praktyczne porady, jak stosować olejki eteryczne?

Nie skupiamy się jedynie na składnikach olejku eterycznego. Popieramy tę wiedzę badaniami, sięgamy po stanowiska naukowców. Dzięki nam, przekonasz się, że technologia i chemia to nie jedyne rozwiązanie w codziennej pielęgnacji ciała i duszy. Zdasz sobie sprawę, że olejki eteryczne leczą. Skoro pozwoliły przetrwać pokoleniom, warto do nich wrócić właśnie w tej chwili. 

Jednocześnie należy pamiętać, że olejki eteryczne to czyste esencje roślin. Mogą powodować podrażnienia i czasami istnieją ograniczenia ich stosowania. Dlatego piszemy także o:

  • osobach, które powinny unikać olejków eterycznych,
  • jakich olejków nie mogą używać kobiety w ciąży, karmiące oraz dzieci,
  • dlaczego olejki rozgrzewające mogą powodować oparzenia i jak się przed nimi chronić,
  • dlaczego należy łączyć czyste olejki eteryczne z olejami bazowymi. 

Nie samym zapachem człowiek żyje, czyli o tym, jak stosować olejki eteryczne w kuchni

Czy wiesz, że olejki ziołowe takie jak rozmarynowy, tymiankowy czy oregano możesz stosować jako alternatywę dla klasycznych suszonych ziół?

Ba!

Są od nich intensywniejsze i bardziej wartościowe. Aktywne składniki odżywcze olejków nie tylko dostarczają niesamowitych wrażeń smakowych. Działają także terapeutycznie. Należy jednak wiedzieć, jakich esencji roślinnych używać w kuchni i jak je stosować. 

O tym też jest ten blog. 

Zdziwisz się, że do sałatki możesz używać także niektórych organicznych olejków kwiatowych. Informacji o tym, szukaj na blogu o aromaterapii Olejkowej Szkoły. 


Blog aromaterapii nie tylko o zapachach

Dzielimy się wiedzą o tym, co dla nas najcenniejsze – o sposobach, jak żyć zdrowo i w zgodzie z naturą. 

To nie tylko blog o wykorzystywaniu mocy olejków eterycznych.

To także miejsce krzewienia idei szacunku do świata zwierząt i roślin, o którym na setki lat zapomnieliśmy. 

To miejsce wiedzy dla wszystkich, którzy nie uważają, że nic nie da się zrobić.

To wiedza dla tych, którzy małymi kroczkami chcą wprowadzać eko-działania do swojej codzienności. W Olejkowej Szkole wierzymy, że jako społeczność możemy dużo. 

O czym jeszcze chcesz przeczytać?

Napisz do nas z propozycjami tematów w zakresie aromaterapii olejkami eterycznymi lub życia w zgodzie z naturą. Chętnie im się przyjrzymy.  

Chcesz być na bieżąco? 

Nie ma sprawy! Zapisz się do naszego newslettera i wczuj się w ideę Olejkowej Szkoły!

Scroll to Top