Blog

Zapraszam Cię na opowieści o zmyśle węchu, olejkach eterycznych, aromaterapii, uważności, energii, zdrowiu, ekologii i wielu innych tematach, które dzisiaj warto poznać. Nie zapomnij zaparzyć pyszną herbatę czy kakao, by lektura była jeszcze przyjemniejsza 🙂


Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane. 
- Awicenna

blog o aromaterapii - olejki eteryczne właściwości - julia mafalda, olejkowa szkoła

Przeczytaj

feng shui szkoła - olejkowa szkoła - oczyszczanie przestrzeni
Feng Shui

Oczyszczanie przestrzeni – wprowadzenie do sztuki feng shui

Czy energia przestrzeni wpływa na nasze życie? O oczyszczaniu ciała ciągle słyszymy bardzo dużo – w końcu to nasze pierwsze i najbliższe “schronienie”, w którym się urodziliśmy i w którym wrócimy do ziemi, więc naturalnym dla nas jest o nie dbać. Jednak energia, która przez nas przepływa, która się w nas zatrzymuje, która drzemie i

Przeczytaj wpis »
olejek pomarańczowy właściwości jak stosować
olejki eteryczne

Olejek pomarańczowy – właściwości i zastosowanie

Dzisiaj na stół zapraszam POMARAŃCZĘ! Olejki pomarańczowe, czasem mylony z olejkiem neroli, pozyskiwanym destylacją parową z kwiatów gorzkiej pomarańczy, jest zwykle tłoczony na zimno ze skórki słodkiej pomarańczy – wtedy zachowana jest jego najwyższa wartość aromaterapeutyczna.  Tylko organicznie uprawiane drzewa pomarańczowe, rosnące spokojnie w ciszy, z dala od zgiełku, chemii, brudu, w swoim naturalnym środowisku

Przeczytaj wpis »
naturalne olejki eteryczne bezpieczeństwo
olejki eteryczne

Jak stosować olejki eteryczne?

Czy olejki eteryczne są bezpieczne? Olejki eteryczne są ogólnie bezpieczne w użyciu, ale trzeba stosować zdrowy rozsądek i koniecznie zapoznać się z poniższymi wskazówkami.   Reakcje na olejki eteryczne, zarówno miejscowe, jak i doustne, mogą być opóźnione nawet o 2-3 dni. Dotyczy to np. grypy i, oczywiście, wielu innych bardzo poważnych schorzeń. Za to, w

Przeczytaj wpis »

Obejrzyj

Posłuchaj

Przewiń do góry