Podstawy aromaterapii

program kursu aromaterapii naturalnymi olejkami eterycznymi

Zabawa zapachem, w trakcie której poznasz siłę aromatu i uważności zmysłowej

Pachnąco zapraszamy Cię na warsztaty, na których otrzymasz potężną dawkę wiedzy na temat siły zapachów, wpływie olejków eterycznych na Twój organizm, sposobach leczenia dolegliwości somatycznych oraz o naturalnych metodach przywracania równowagi emocjonalnej i psychicznej. 

 

Nauczysz się, jak prawidłowo wykorzystać terapeutyczne właściwości esencji i mieszanek olejków eterycznych w codziennym życiu. Przekonamy Cię, że aromaterapia kliniczna jest także dla Ciebie. 

Poznasz najważniejsze i najpopularniejsze olejki eteryczne, ich działanie, sposoby wykorzystania i możliwości tworzenia kompozycji. Na własnej skórze przekonasz się, które esencje współgrają ze sobą, a których lepiej ze sobą nie łączyć. Poczujesz, jakie zapachy rezonują z Twoimi potrzebami. 

 

Kurs „Podstawy aromaterapii” pozwoli Ci zrozumieć wyjątkowość, bogactwo i magię roślin.  

Proces tworzenia własnych perfum - kompozycji zapachowych - Olejkowa Szkoła

Dla kogo jest podstawowy kurs aromaterapii?

Czy wiesz, że...

blog o aromaterapii - olejki eteryczne właściwości - julia mafalda, olejkowa szkoła
Proces tworzenia własnych perfum - kompozycji zapachowych - Olejkowa Szkoła

Czego więcej dowiesz się na warsztatach w Olejkowej Szkole?

Wchłoniesz wiedzę o:

Na praktycznej części warsztatów z aromaterapii nauczysz się uważności zmysłowej. To umiejętność, którą zgubiliśmy wraz z rozwojem technologicznym. 

Rozbudzimy ją w Tobie na nowo!


Szczegółowy program kursu aromaterapii Olejkowej Szkoły

Warsztaty teoretyczne obejmują zagadnienia:

 • jaka jest rola zapachu i zmysłu węchu w życiu człowieka
 • czym są i jak działają olejki eteryczne
 • rola olejków eterycznych w przywróceniu równowagi organizmu
 • toksykologia olejków eterycznych
 • jak rozpoznać wysokiej jakości olejki eteryczne
 • czym różnią się substancje pochodzenia roślinnego – olejki eteryczne, oleje bazowe i hydrolaty (metoda pozyskiwania, charakterystyka)
 • jak bezpiecznie używać czystych esencji roślinnych
 • jak przechowywać organiczne esencje i kosmetyki roślinne
 • przybliżenie konceptu uważności zmysłowej wraz z ćwiczeniami praktycznymi
 • historia aromaterapii i destylacji roślin w pigułce
 • pokaz oryginalnego miedzianego alembika do destylacji i wytwarzania olejków eterycznych
 • rodziny zapachowe olejków eterycznych
 • wąchanie kilkudziesięciu olejków eterycznych najwyższej jakości
 • dlaczego jakość dyfuzora olejków eterycznych ma znaczenie i jak wybrać ten odpowiedni
 • sesja Q&A
jak działają olejki eteryczne - olejkowa szkoła

Czas trwania kursu

Podstawowe warsztaty trwają od 2 do 6 godzin. Zależy to od ilości uczestników kursu oraz ich żądzy wiedzy. Zawsze odpowiadamy wszystkim, by każdy opuścił zajęcia przepełniony wiedzą, zapachami i dobrym humorem.

Mogą one być też wstępem do bardziej zaawansowanych szkoleń takich jak:

 

Sprawdź pełną ofertę warsztatów wellness Olejkowej Szkoły!

Gdzie odbywają się warsztaty?

Możliwości jest kilka:

 • Kursy dla osób indywidualnych organizowane są w jednej z placówek szkoleniowych Olejkowej Szkoły. Zapewniamy pełne zaplecze sprzętowe i niezliczone ilości olejków eterycznych do testowania przez uczestników kursu. Spotykamy się kameralnie, zaledwie w kilka osób, aby każdy mógł wynieść jak najwięcej informacji o jakości olejków eterycznych i aromaterapii w życiu codziennym.
 • W przypadku organizacji kursów przez firmy istnieje możliwość dojazdu do siedziby klienta. Dostarczamy wtedy niezbędne zaplecze sprzętowe, olejki eteryczne oraz dobry humor. Warsztaty z terapeutycznej aromaterapii są świetną opcją jako część spotkań integracyjnych.  
 • Jeśli jesteście grupą przyjaciół i macie ochotę na niecodzienne spędzenie czasu połączone z wartościową, profesjonalną wiedzą w zakresie aromaterapii, a także znacie ciekawe, urocze i zaciszne miejsce, w którym możemy odbyć kurs, przyjedziemy do Was z pachnącym wyposażeniem, by podzielić się wiedzą o mocy aromaterapii i zaserwować Wam niezapomniane przeżycie. 
 • Masz ochotę na warsztaty z zastosowania olejków w zaciszu Twojego domu? Możemy przeprowadzić je u Ciebie na spotkaniu indywidualnym. Zaproś też swoich przyjaciół, aby pokazać im siłę naturalnych olejków eterycznych. Daj nam znać w wiadomości, ilu przewidujesz uczestników kursu, abyśmy mogli przygotować niezbędną ilość produktów. 

Która opcja najbardziej przypadła Ci do gustu?

 • Warsztaty aromaterapii klinicznej w Twoim domu?
 • Czy spotkanie wellness dla firmy?
 • A może wejście w świat zapachów eterycznych w placówce Olejkowej Szkoły?

Odezwij się mailowo lub telefonicznie. 

 

Chętnie przekażemy Ci tajniki aromaterapii wybranymi olejkami eterycznymi!

Scroll to Top