zestaw olejki feelings young living jak stosować

Jak stosować zestaw „Feelings”

Spis treści wpisu

Przeważający dzisiaj szybki styl życia i przyjęte normy społeczne powodują w nas brak uważności, w rezultacie prowadząc do unikania konfrontacji z własnymi emocjami (reakcjami biochemicznymi w organizmie, zmieniającymi jego stan fizyczny) i uczuciami (subiektywnymi mentalnymi skojarzeniami i reakcjami na emocje, rodzącymi się z osobistych doświadczeń, przekonań i wspomnień).

Z radością zauważam, że jest coraz więcej osób, które chcą polepszyć jakość życia dla dobra samych siebie i dla dobra swoich bliskich, a właściwie wszystkich, z którymi się w życiu „zderzają” – dążą oni do równowagi w ciele, w umyśle i w sferze emocjonalnej i duchowej. Dążą do oczyszczenia tego, co nazywamy resentymentem, żalem, zazdrością, smutkiem, tęsknotą, bólem, złością, frustracją – i każdą inną emocją, która w jakimś stopniu osłabia organizm.


Jeśli chcesz, żeby twoje życie było pełne witalności, szczęścia i spełnienia, polecam drogę uważności, która z kolei prowadzi do świadomości. Ta ścieżka pozwala w rezultacie zrozumieć i skontrolować reakcje emocjonalne, a co za tym idzie – uczucia. Dzięki temu możemy też uwolnić emocje stłumione w przeszłości, których zatrzymywanie i „więzienie” w duszy i ciele powoduje liczne choroby i brak sił do pełni życia.

Większość emocji to nie reakcja na bieżące wydarzenia. Wywodzą się one z programowania w pamięci komórkowej, na którym odcisnęły się emocjonalne doświadczenia przeszłości, których nasi przodkowie lub my sami nie byliśmy w stanie zrozumieć, przetworzyć i rozwiązać w tamtym czasie. Te zapomniane traumatyczne doświadczenia funkcjonują jako programowanie na żywo w naszych ciałach, wpływając na każdy aspekt naszego życia, a zwłaszcza na obszar, w jakim podejmujemy decyzje. Kiedy nasze myśli są ograniczone lękami, brakiem poczucia własnej wartości i niedostateczną wiarą we własny potencjał, z drugiej zaś strony – resentymentem, żalem i bólem wywodzącym się z przeszłości, nie jesteśmy w stanie podejmować decyzji, które działają na naszą korzyść (i korzyść otoczenia) – decyzji budujących satysfakcję, zdrowie i równowagę. Tak rozumiane szczęście wymaga przede wszystkim miłości i harmonii wewnętrznej.


Koncentrując się przez jakiś czas na naprawianiu ran emocjonalno-mentalnych, możemy zmienić wiele aspektów obecnej i przyszłej egzystencji – w aspekcie fizycznym, psychicznym i duchowym, a nawet materialnym. Pamiętając, że pamięć zapisana w naszym DNA podróżuje dalej – i cała ta praca będzie dawać owoce w kolejnych pokoleniach!


Olejki eteryczne jakości terapeutycznej


Naturalne, certyfikowane olejki eteryczne są idealnym nośnikiem pomagającym w tym zadaniu, jako że ich molekuły przechodzą bezpośrednio do układu limbicznego mózgu. Ze wszystkich doznań zmysłowych TYLKO ZAPACH JEST W STANIE TAM DOJŚĆ bezpośrednio, odblokowując DNA i zdejmując bagaż emocjonalny z pamięci komórkowej. Dzięki temu terapeutyczne olejki eteryczne mogą nas zetknąć z problemami, o których dawno zapomnieliśmy, umożliwiając ich ostateczne “przepracowanie” i jeśli to potrzebne – “pokonanie”. Oczyszczając stresogenne klastry, otwieramy drogę do zamanifestowania i zrealizowania naszego prawdziwego potencjału.Wiemy, że olejki eteryczne to nie tylko substancje chemiczne. Każdy olejek posiada mierzalną laboratoryjnie częśtotliwość drgań wyrażaną w MHz. Co więcej udowodniono, że olejek podany człowiekowi lub zwierzęciu, a nawet roślinie czy wodzie, reguluje częstotliwość atomów, przywracając im zaprogramowany przez Matkę Naturę stan najbliższy ideałowi.

MYŚL jako energia jest źródłem drgań o pewnej częstotliwości. Na skutek interferencji drgań olejki eteryczne niejako wchłaniają nasze myśli. Są one w nich rejestrowane jako zamiar, kierunek działania – nazywamy to niejednokrotnie INTENCJĄ. Taka intencja jest czystą energią. Gdy nakładamy na stopy olejek z energią celową, wyrażoną poprzez intencję, nasyca ona wszystkie komórki naszego ciała w ciągu niespełna 60 sekund, stymulując kreatywne myślenie i niwelując negatywną energię, co przywraca zaprogramowaną całemu ustrojowi równowagę. W tym podniesionym stanie możemy tworzyć pragnienie podejmowania decyzji, które bardziej sprzyjają nam i naszemu otoczeniu.


olejek harmony zestaw feelings


Z własnego doświadczenia mogę polecić zestaw sześciu mieszanek terapeutycznych olejków eterycznych, które pomagają przeprogramować bardzo różne przestrzenie emocjonalne w naszym DNA. „Feelings” to kolekcja olejków przeznaczonych do realizacji 30-dniowej „emocjonalnej diety olejkowej”. Olejki te należy nakładać codziennie rano lub wieczorem na wskazane obszary ciała, pijąc przy tym jak najwięcej czystej wody (najlepiej źródlanej). Istnieją liczne przykłady i świadectwa, że przyjmując nawet pojedyncze olejki z tego zestawu, w sposób inny, niż jest rekomendowane, osiągano doskonałe rezultaty terapeutyczne i oczyszczające. Każda buteleczka zawiera około 100 kropli olejku. 


Każdego dnia użyj 1-2 kropli w podanej niżej kolejności (od góry do dolu ciala):


Harmony (Harmonia)

Równoważy przywspółczulny i współczulny układ nerwowy, co zwiększa progresywną kreatywność i poczucie pewności siebie.

Aplikacja: na szyszynkę (środek czoła).

Skład: Lavender/ Lawenda (Lavandula angustifolia), Sandalwood/Drzewo Sandałowe (Santalum album), Ylang Ylang (Cananga odorata), Frankincense/ Kadzidłowiec (Boswellia carteri), Orange/Pomarańcza (Citrus aurantium), Angelica /Arcydzięgiel (Angelica archangelica), Geranium (Pelargonium graveolens), Hyssop/ Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis), Spruce/Swierk (Picea mariana), Spanish sage/Szałwia hiszpańska (Salvia lavandulifolia), Rosewood/Drzewo różane (Aniba rosaeodora), Lemon/Cytryna (Citrus limon), Jasmine/Jaśmin (Jasminum officinale), Roman chamomile/Rumianek rzymski (Chamaemelum nobile), Bergamot / Bergamota(Citrus bergamia), Palmarosa (Cymbopogon martinii), Rose/Róża (Rosa damascena).Inner Child (Wewnętrzne Dziecko)

„Kiedy jesteś dzieckiem, wszystko jest możliwe. Nie ma żadnych ograniczeń. Kiedy znajdziesz swoje wewnętrzne dziecko, odnalazłeś swoje prawdziwe ja. Dziecko w Tobie jest Twoją kreatywnością” – mówił Gary Young. Aplikacja tej mieszanki otwiera szwy czaszkowe i stymuluje szyszynkę, przysadkę mózgową i inne narządy emocjonalnego mózgu, które zajmują przestrzeń tuż nad dachem ust. Chodzenie do tyłu, gdy masz kciuk na ustach, wygląda może dziwnie, ale zmienia obrót miednicy, wydłuża kręgosłup i dekompresuje dyski w twoich plecach. W ten sposób możesz wyczyścić kanały nerwowe, aby energia płynnie przepływała przez mózg i ciało.

Aplikacja: na opuszek kciuka, a następnie kciuk na usta.

Skład: Orange/Pomarańcza (Citrus aurantium), Tangerine/Mandarynka (Citrus nobilis), Jasmine/Jaśmin (Jasminum officinale), Ylang Ylang (Cananga odorata), Spruce/Świerk (Picea mariana), Sandalwood/Drzewo Sandałowe (Santalum album), Lemongrass/ Trawa Cytrynowa (Cymbopogon flexuosus) i Neroli (Citrus Aurantium).Present Time (Tu i Teraz)

Kiedy żyjemy w przeszłości lub zastanawiamy się nad przyszłością, nie jesteśmy produktywni w teraźniejszości. Ta mieszanka pomaga z uważnością przyjrzeć się temu, co dzieje się w nas i na zewnątrz w danym momencie.

Aplikacja: aktywuj olejek w zagłębieniu dłoni zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie nałóż go na grasicę (gruczoł tuż pod mostkiem lub mostkiem).

Skład: Neroli (Citrus aurantium), Spruce/Świerk (Picea mariana) i Ylang Ylang (Cananga odorata) na bazie olejku migdałowego.Release (Odpuszczenie)

Energia ujemna trafia do krwi, a następnie do wątroby, gdzie powinna zostać oczyszczona. Jeśli wątroba nie zdoła tego zrobić, toksyny zostaną tam uwięzione, przyczyniając się do wielu schorzeń. W ten sposób wątroba staje się miejscem przechowywania gniewu, urazy, goryczy, nienawiści, zazdrości, uzależnień i mnóstwa destrukcyjnych uczuć.

Aplikacja: na język lub w okolicę wątroby.

Skład: Ylang ylang (Cananga odorata), Lavandin (Lavandula x hybrida), Geranium (Pelargonium graveolens), Sandalwood/Drzewo Sandałowe (album Santalum) i Blue Tansy/Wrotycz (Tanacetum annuum) na bazie oliwy z oliwek.

Forgiveness (Wybaczenie)

Nakładając tę mieszankę, pomyśl o sytuacjach, w których musisz wybaczyć sobie lub innym. Brak przebaczenia jest jednym z najczęstszych źródeł chorób fizycznych, psychicznych i duchowych. Brak przebaczenia sprawia, że ofiary sprawców chorują. Przebaczenie wyzwala z negatywnej emocji, przywraca błogosławiony stan ducha i emanuje energię miłości i pokoju. Przebacz drugiej osobie krzywdę, jaką Ci wyrządziła. Spróbuj dojrzeć pozytywy każdej sytuacji. Zaakceptuj to, co się wydarza. Bądź wdzięczny za doświadczenie i lekcję, którą otrzymałeś. Wdychaj i nakładaj mieszankę Forgiveness, powtarzając ten proces to tak często, jak to konieczne, aby uczucie przebaczenia rosło w Twoim sercu.

Aplikacja: wokół pępka, aktywując substancje czynne poprzez rozmasowywanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Skład: Melissa (Melissa Officinalis), Geranium (Pelargonium Graveolens), Frankincense/Kadzidło (Boswellia Carterii), Rosewood/Drzewo Różane (Aniba Rosaeodora), Sandalwood/Drzewo Sandałowe (Santalum Album), Angfelica/ Arcydzięgiel (Angelica Archangelica), Lavende/Lawenda (Lavandula Angustifolia), Lemon/Cytryna (Citrus Limon), Jasmine/Jaśmin (Jasminum Officinale), Roman chamomile/Rumianek rzymski (Chamaemelum Nobile), Bergamot (Citrus Aurantium Bergamia), Ylang Ylang (Canaga Odorata), Palmarosa (Cymbopogon Martini), Helichrysum (Helichrysum Italicum), Rose/Róża (Rosa Damascena) na bazie oleju sezamowego.Valor (Odwaga)

Valor równoważy i wyrównuje energię organizmu, zwiększając w ten sposób ilość tlenu dostarczanego do szyszynki – siedziby naszej wyższej inteligencji i intuicyjnych zdolności. Jeśli nałożysz Valor na stopy wieczorem, rano obudzisz się bardziej pewny siebie i bardziej żywy, by rozpocząć dzień pełen aktywności.

Aplikacja: na spód stóp.

Skład: Spruce/Świerk (Picea mariana), Rosewood/ Drzewo Różane (Aniba rosaeodora), Blue Tansy/Wrotycz (Tanacetum annuum), Frankincense/Kadzidłowiec (Boswellia carteri).

Napisane przez:

olejek pomarańczowy właściwości jak stosować
olejki eteryczne

Olejek pomarańczowy – właściwości i zastosowanie

Dzisiaj na stół zapraszam POMARAŃCZĘ! Olejki pomarańczowe, czasem mylony z olejkiem neroli, pozyskiwanym destylacją parową z kwiatów gorzkiej pomarańczy, jest zwykle tłoczony na zimno ze skórki słodkiej pomarańczy – wtedy zachowana jest jego najwyższa wartość aromaterapeutyczna.  Tylko organicznie uprawiane drzewa pomarańczowe, rosnące spokojnie w ciszy, z dala od zgiełku, chemii, brudu, w swoim naturalnym środowisku

Przeczytaj wpis »
naturalne olejki eteryczne bezpieczeństwo
olejki eteryczne

Jak stosować olejki eteryczne?

Czy olejki eteryczne są bezpieczne? Olejki eteryczne są ogólnie bezpieczne w użyciu, ale trzeba stosować zdrowy rozsądek i koniecznie zapoznać się z poniższymi wskazówkami.   Reakcje na olejki eteryczne, zarówno miejscowe, jak i doustne, mogą być opóźnione nawet o 2-3 dni. Dotyczy to np. grypy i, oczywiście, wielu innych bardzo poważnych schorzeń. Za to, w

Przeczytaj wpis »
jak działają olejki eteryczne
olejki eteryczne

Jak działają olejki eteryczne

Jak działa zmysł węchu? Zapachy. Nasza podświadomość często zwraca na nie uwagę bardziej niż świadomość. Dlaczego tak jest? Maleńkie molekuły zapachowe penetrują kanaliki węchowe w naszym nosie, idąc prosto do układu limbicznego w mózgu – czyli do obszaru fizjologicznego, gdzie m.in. przetwarzana jest pamięć emocjonalna. Mieści się tam obszar zwany hipokampem, gdzie pamięć krótkotrwała przekuwa się w długotrwałą.

Przeczytaj wpis »
Przewiń do góry