Olejki na emocje

Spis treści wpisu

Przeważający dzisiaj szybki styl życia i przyjęte normy społeczne powodują w nas brak uważności, w rezultacie prowadząc do unikania konfrontacji z własnymi emocjami (reakcjami biochemicznymi w organizmie, zmieniającymi jego stan fizyczny) i uczuciami (subiektywnymi mentalnymi skojarzeniami i reakcjami na emocje, rodzącymi się z osobistych doświadczeń, przekonań i wspomnień).

Z radością zauważam, że jest coraz więcej osób, które chcą polepszyć jakość życia dla dobra samych siebie i dla dobra swoich bliskich, a właściwie wszystkich, z którymi się w życiu „zderzają” – dążą oni do równowagi w ciele, w umyśle i w sferze emocjonalnej i duchowej. Dążą do oczyszczenia tego, co nazywamy resentymentem, żalem, zazdrością, smutkiem, tęsknotą, bólem, złością, frustracją – i każdą inną emocją, która w jakimś stopniu osłabia organizm.

Jeśli chcesz, żeby twoje życie było pełne witalności, szczęścia i spełnienia, polecam drogę uważności, która z kolei prowadzi do świadomości. Ta ścieżka pozwala w rezultacie zrozumieć i skontrolować reakcje emocjonalne, a co za tym idzie – uczucia. Dzięki temu możemy też uwolnić emocje stłumione w przeszłości, których zatrzymywanie i „więzienie” w duszy i ciele powoduje liczne choroby i brak sił do pełni życia.

Większość emocji to nie reakcja na bieżące wydarzenia. Wywodzą się one z programowania w pamięci komórkowej, na którym odcisnęły się emocjonalne doświadczenia przeszłości, których nasi przodkowie lub my sami nie byliśmy w stanie zrozumieć, przetworzyć i rozwiązać w tamtym czasie. Te zapomniane traumatyczne doświadczenia funkcjonują jako programowanie na żywo w naszych ciałach, wpływając na każdy aspekt naszego życia, a zwłaszcza na obszar, w jakim podejmujemy decyzje. Kiedy nasze myśli są ograniczone lękami, brakiem poczucia własnej wartości i niedostateczną wiarą we własny potencjał, z drugiej zaś strony – resentymentem, żalem i bólem wywodzącym się z przeszłości, nie jesteśmy w stanie podejmować decyzji, które działają na naszą korzyść (i korzyść otoczenia) – decyzji budujących satysfakcję, zdrowie i równowagę. Tak rozumiane szczęście wymaga przede wszystkim miłości i harmonii wewnętrznej.

Koncentrując się przez jakiś czas na naprawianiu ran emocjonalno-mentalnych, możemy zmienić wiele aspektów obecnej i przyszłej egzystencji – w aspekcie fizycznym, psychicznym i duchowym, a nawet materialnym. Pamiętając, że pamięć zapisana w naszym DNA podróżuje dalej – i cała ta praca będzie dawać owoce w kolejnych pokoleniach!

Terapeutyczne OLEJKI ETERYCZNE

Są idealnym nośnikiem pomagającym w tym zadaniu, jako że ich molekuły przechodzą bezpośrednio do układu limbicznego mózgu. Ze wszystkich doznań zmysłowych TYLKO ZAPACH JEST W STANIE TAM DOJŚĆ bezpośrednio, odblokowując DNA i zdejmując bagaż emocjonalny z pamięci komórkowej. Dzięki temu terapeutyczne olejki eteryczne mogą nas zetknąć z problemami, o których dawno zapomnieliśmy, umożliwiając ich ostateczne “przepracowanie” i jeśli to potrzebne – “pokonanie”. Oczyszczając stresogenne klastry, otwieramy drogę do zamanifestowania i zrealizowania naszego prawdziwego potencjału.

Wiemy, że olejki eteryczne to nie tylko substancje chemiczne. Każdy olejek posiada mierzalną laboratoryjnie częśtotliwość drgań wyrażaną w MHz. Co więcej udowodniono, że olejek podany człowiekowi lub zwierzęciu, a nawet roślinie czy wodzie, reguluje częstotliwość atomów, przywracając im zaprogramowany przez Matkę Naturę stan najbliższy ideałowi.

 

MYŚL jako energia jest źródłem drgań o pewnej częstotliwości. Na skutek interferencji drgań olejki eteryczne niejako wchłaniają nasze myśli. Są one w nich rejestrowane jako zamiar, kierunek działania – nazywamy to niejednokrotnie INTENCJĄ. Taka intencja jest czystą energią. Gdy nakładamy na stopy olejek z energią celową, wyrażoną poprzez intencję, nasyca ona wszystkie komórki naszego ciała w ciągu niespełna 60 sekund, stymulując kreatywne myślenie i niwelując negatywną energię, co przywraca zaprogramowaną całemu ustrojowi równowagę. W tym podniesionym stanie możemy tworzyć pragnienie podejmowania decyzji, które bardziej sprzyjają nam i naszemu otoczeniu.

Z własnego doświadczenia mogę zdecydowanie polecić zestaw sześciu mieszanek terapeutycznych olejków eterycznych, które pomagają przeprogramować bardzo różne przestrzenie emocjonalne w naszym DNA. „Feelings” to kolekcja olejków przeznaczonych do realizacji 30-dniowej „emocjonalnej diety olejkowej”. Olejki te należy nakładać codziennie rano lub wieczorem na wskazane obszary ciała, pijąc przy tym jak najwięcej czystej wody (najlepiej źródlanej). Istnieją liczne przykłady i świadectwa, że przyjmując nawet pojedyncze olejki z tego zestawu, w sposób inny, niż jest rekomendowane, osiągano doskonałe rezultaty terapeutyczne i oczyszczające. Każda buteleczka zawiera około 100 kropli olejku. Każdego dnia użyj 1-2 kropli w podanej niżej kolejności (od góry do dolu ciala):

Harmony (Harmonia)

Równoważy przywspółczulny i współczulny układ nerwowy, co zwiększa progresywną kreatywność i poczucie pewności siebie.

Aplikacja: na szyszynkę (środek czoła).

Skład: Lavender/ Lawenda (Lavandula angustifolia), Sandalwood/Drzewo Sandałowe (Santalum album), Ylang Ylang (Cananga odorata), Frankincense/ Kadzidłowiec (Boswellia carteri), Orange/Pomarańcza (Citrus aurantium), Angelica /Arcydzięgiel (Angelica archangelica), Geranium (Pelargonium graveolens), Hyssop/ Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis), Spruce/Swierk (Picea mariana), Spanish sage/Szałwia hiszpańska (Salvia lavandulifolia), Rosewood/Drzewo różane (Aniba rosaeodora), Lemon/Cytryna (Citrus limon), Jasmine/Jaśmin (Jasminum officinale), Roman chamomile/Rumianek rzymski (Chamaemelum nobile), Bergamot / Bergamota(Citrus bergamia), Palmarosa (Cymbopogon martinii), Rose/Róża (Rosa damascena).

Inner Child (Wewnętrzne Dziecko)

„Kiedy jesteś dzieckiem, wszystko jest możliwe. Nie ma żadnych ograniczeń. Kiedy znajdziesz swoje wewnętrzne dziecko, odnalazłeś swoje prawdziwe ja. Dziecko w Tobie jest Twoją kreatywnością” – mówił Gary Young. Aplikacja tej mieszanki otwiera szwy czaszkowe i stymuluje szyszynkę, przysadkę mózgową i inne narządy emocjonalnego mózgu, które zajmują przestrzeń tuż nad dachem ust. Chodzenie do tyłu, gdy masz kciuk na ustach, wygląda może dziwnie, ale zmienia obrót miednicy, wydłuża kręgosłup i dekompresuje dyski w twoich plecach. W ten sposób możesz wyczyścić kanały nerwowe, aby energia płynnie przepływała przez mózg i ciało.

Aplikacja: na opuszek kciuka, a następnie kciuk na usta.

Skład: Orange/Pomarańcza (Citrus aurantium), Tangerine/Mandarynka (Citrus nobilis), Jasmine/Jaśmin (Jasminum officinale), Ylang Ylang (Cananga odorata), Spruce/Świerk (Picea mariana), Sandalwood/Drzewo Sandałowe (Santalum album), Lemongrass/ Trawa Cytrynowa (Cymbopogon flexuosus) i Neroli (Citrus Aurantium).

Present Time (Tu i Teraz)

Kiedy żyjemy w przeszłości lub zastanawiamy się nad przyszłością, nie jesteśmy produktywni w teraźniejszości. Ta mieszanka pomaga z uważnością przyjrzeć się temu, co dzieje się w nas i na zewnątrz w danym momencie.

Aplikacja: aktywuj olejek w zagłębieniu dłoni zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie nałóż go na grasicę (gruczoł tuż pod mostkiem lub mostkiem).

Skład: Neroli (Citrus aurantium), Spruce/Świerk (Picea mariana) i Ylang Ylang (Cananga odorata) na bazie olejku migdałowego.

Release (Odpuszczenie)

Energia ujemna trafia do krwi, a następnie do wątroby, gdzie powinna zostać oczyszczona. Jeśli wątroba nie zdoła tego zrobić, toksyny zostaną tam uwięzione, przyczyniając się do wielu schorzeń. W ten sposób wątroba staje się miejscem przechowywania gniewu, urazy, goryczy, nienawiści, zazdrości, uzależnień i mnóstwa destrukcyjnych uczuć.

Aplikacja: na język lub w okolicę wątroby.

Skład: Ylang ylang (Cananga odorata), Lavandin (Lavandula x hybrida), Geranium (Pelargonium graveolens), Sandalwood/Drzewo Sandałowe (album Santalum) i Blue Tansy/Wrotycz (Tanacetum annuum) na bazie oliwy z oliwek.

Forgiveness (Wybaczenie)

Nakładając tę mieszankę, pomyśl o sytuacjach, w których musisz wybaczyć sobie lub innym. Brak przebaczenia jest jednym z najczęstszych źródeł chorób fizycznych, psychicznych i duchowych. Brak przebaczenia sprawia, że ofiary sprawców chorują. Przebaczenie wyzwala z negatywnej emocji, przywraca błogosławiony stan ducha i emanuje energię miłości i pokoju. Przebacz drugiej osobie krzywdę, jaką Ci wyrządziła. Spróbuj dojrzeć pozytywy każdej sytuacji. Zaakceptuj to, co się wydarza. Bądź wdzięczny za doświadczenie i lekcję, którą otrzymałeś. Wdychaj i nakładaj mieszankę Forgiveness, powtarzając ten proces to tak często, jak to konieczne, aby uczucie przebaczenia rosło w Twoim sercu.

Aplikacja: wokół pępka, aktywując substancje czynne poprzez rozmasowywanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Skład: Melissa (Melissa Officinalis), Geranium (Pelargonium Graveolens), Frankincense/Kadzidło (Boswellia Carterii), Rosewood/Drzewo Różane (Aniba Rosaeodora), Sandalwood/Drzewo Sandałowe (Santalum Album), Angfelica/ Arcydzięgiel (Angelica Archangelica), Lavende/Lawenda (Lavandula Angustifolia), Lemon/Cytryna (Citrus Limon), Jasmine/Jaśmin (Jasminum Officinale), Roman chamomile/Rumianek rzymski (Chamaemelum Nobile), Bergamot (Citrus Aurantium Bergamia), Ylang Ylang (Canaga Odorata), Palmarosa (Cymbopogon Martini), Helichrysum (Helichrysum Italicum), Rose/Róża (Rosa Damascena) na bazie oleju sezamowego.

Valor (Odwaga)

Valor równoważy i wyrównuje energię organizmu, zwiększając w ten sposób ilość tlenu dostarczanego do szyszynki – siedziby naszej wyższej inteligencji i intuicyjnych zdolności. Jeśli nałożysz Valor na stopy wieczorem, rano obudzisz się bardziej pewny siebie i bardziej żywy, by rozpocząć dzień pełen aktywności.

Aplikacja: na spód stóp.

Skład: Spruce/Świerk (Picea mariana), Rosewood/ Drzewo Różane (Aniba rosaeodora), Blue Tansy/Wrotycz (Tanacetum annuum), Frankincense/Kadzidłowiec (Boswellia carteri).

Napisane przez:

olejki eteryczne

Zalecenia stosowania olejków eterycznych

Olejki eteryczne są ogólnie bezpieczne w użyciu, ale trzeba stosować zdrowy rozsądek i koniecznie zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Reakcje na olejki eteryczne, zarówno miejscowe, jak i doustne, mogą być opóźnione nawet o 2-3 dni. Dotyczy to np. grypy i, oczywiście, wielu innych bardzo poważnych schorzeń. Za to, w przeciwieństwie do leków farmakologicznych, które pomagają

Przeczytaj wpis »
olejki eteryczne

Jak działają olejki eteryczne

Zapachy. Nasza podświadomość często zwraca na nie uwagę bardziej niż świadomość. Dlaczego tak jest? Maleńkie molekuły zapachowe penetrują kanaliki węchowe w naszym nosie, idąc prosto do układu limbicznego w mózgu – czyli do obszaru fizjologicznego, gdzie m.in. przetwarzana jest pamięć emocjonalna. Mieści się tam obszar zwany hipokampem, gdzie pamięć krótkotrwała przekuwa się w długotrwałą. I właśnie ZAPACHY

Przeczytaj wpis »
olejki eteryczne

Jasnota Biała

LAMIUM ALBUM, czyli białogłowa JASNOTA BIAŁA BOLESNE MIESIĄCZKOWANIE: Kiedy pierwszy raz spojrzałyśmy sobie głęboko w oczy, byłam na początku podróży w głąb świata dzikich roślin jadalnych i leczniczych (jednocześnie zapraszając na spotkanie wszystko, co ma wpływ na bóle menstruacyjne, które badam od przeszło 20 lat). Białe jak śnieg elfie dzwoneczki rozświetlały zacienioną alejkę nadrzecznego lasku, w którym przechadzałam się

Przeczytaj wpis »
Przewiń do góry